Výsledky našich družstev

BABYTENIS

Babytenis nastupoval v kategorii jako nejmladší a obsadil poslední příčku. I tak jsem velmi rád, že jsme družstvo přihlásili do kategorie už letos. Měli opravdu dobré výsledky, krásné zápasy a všichni hráči zaznamenali velké zlepšení. Účast v soutěži byla hodně důležitá pro další tenisový růst dětí, pro sbírání zkušeností. Někteří hráči chtějí už v této sezóně reprezentovat náš oddíl na turnajích. Což je znamená, že letos bude Bílovec zastoupen ve všech hráčských kategoriích. Od Babytenisu, přes mladší žáky, starší žáky, dorost až po dospělé. Nevzpomínám si, kdy naposled náš klub měl tak široké zastoupení v turnajích.

 

MLADŠÍ ŽÁCI

V kategorii mladších žáku jsme obsadili čtvrté místo, což je určitě skvělá zpráva, protože z šesti hráčů, byli tři hráči bez zápasových zkušeností. Poprali se s tím skutečně skvěle. Domink Witos začal svoji premiéru na postu číslo jedna a měl dva vyhrané zápasy. Tomáš Rubáč, který také nastupoval poprvé v závodním tenise, hrál výborně a také dvakrát zvítězil ve dvouhře a společně s Dominikem vyhráli třikrát čtyřhru. Tomáš Richtár, který měl původně nastupovat jako náhradník, nakonec odehrál všechny zápasy ve čtyřhře i dvouhře a hrál opravdu dobře. Kateřina Hrbáčová nastupovala jako nejmladší z našeho týmu, ale se zkušenosti z babytenisu a potvrdila roli zkušené hráčky. Hraje rychlý tenis a určitě o ni ještě uslyšíme. Kačka a Dominik nás letos budou reprezentovat na turnajích.

 

 

DOROST

Družstvo dorostu skončilo na třetím místě, což by bylo velice pěkné, kdybychom v této kategorii nečekali postup. Měli jsme velice dobré hráče a bohužel naši vítěznou šnůru přerušil konečný vítěz kategorie – TK Gymnazium Uničov. Prohráli jsme s ním 4:5. Po tomto zápase, jsme neměli skoro žádnou šanci na postup a to bohužel bylo poznat na motivaci v posledních zápasech. Celou sezonu se hráči Šajer a Turský potýkali se zraněními (Šajer zápěstí, Turský záda) a i přes to vždy dohráli zápas. Mezi nejlepší hráče bych jednoznačně zařadil Adama Mazance, který hrál na postu naší jedničky a vyhrál všechny zápasy a to jak ve čtyřhře, tak ve dvouhře. Určitě bych chtěl všem hráčům a rodičům poděkovat, protože byli opravdu hodně týmoví a vytvořili skutečnou partu.

 

DOSPĚLÍ

Co se týče dospělých, skončili jsme na čtvrtém místě a jsem hodně spokojený. Soutěž to je opravdu těžká a letos jsme hráli opravdu dobrý tenis. Máme skutečně dobrou partu. Letos nás reprezentovali i naši dva dorostenci Mazanec a Holub, kteří okamžitě zapadli do kolektivu a další rok už určitě budou nastupovat jako hlavní hráči družstva. Na foto všichni mimo Gabku Honovou, která se tohoto zápasu nemohla zúčastnit.  Na další moje maličkost na servisu a Michal Bezděk, kterému Lenka Holubová „tejpuje“ nohu.

Ondřej Padušák

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *