Rekreační tenis

Staňte se členy našeho Tenisového oddílu a hrajte až 90 minut denně

Baví Vás tenis? Chcete jej hrát častěji? Pak neváhejte a staňte se členy našeho Tenisového oddílu a využívejte možnosti rezervovat si kurt až na 1,5 hodiny každý den. Více informací naleznete v sekci ČLENSTVÍ.

Oddílový žebříček

Hlavním smyslem fungování oddílového žebříčku je podpora a rozvoj vzájemného hraní mezi členy klubu včetně pozitivní motivace neustálého rozvoje tenisových schopností v rámci zdravého konkurenčního soupeření.
Žebříček je určen primárně pro členy TO Bílovec a je rozdělen do dvou kategorií na ženy a muže bez ohledu na věk. Účast v žebříčku je zcela dobrovolná a každý člen má právo být vyřazen a zapomenut. Primární nasazení vychází z náhodného rozlosování. Pokud nenajdete v žebříčku své jméno a chcete se této hry zúčastnit, tak se přihlaste na e-mail fusik-vladimir@volny.cz

Pravidla tenisového žebříčku

 • Každý člen má právo vyzvat hráče postaveného o jednu nebo dvě pozice nad sebou.
 • Vyzvaný zápas se musí uskutečnit nejpozději do 14 dní od výzvy, jinak se považuje za kontumačně prohraný pro vyzvaného hráče.
 • V rámci běžící 14 denní vyzývací lhůty může, ale nemusí, vyzvaný hráč přijmout jiné nabídky na zápasy (ochranná lhůta proti kontumačním sestupům).
 • Vyzývající hráč zajistí odpovídající, nejlépe nové, tenisové míče a rezervaci. Po odehrání zápasu výsledek do tří dnů nahlásí, včetně výsledků setů.
 • V případě výhry zaujímá vyzývající hráč místo vyzvaného, v případě prohry vyzývající zůstává na svém místě.
 • V případě, že vyzvaný hráč zápas prohraje, posouvá se o jednu příčku níže. Je-li vyzván hráč o dvě příčky výše, posouvá se symetricky o jednu příčku níže vyzvaný hráč a i hráč umístěný na žebříčku pod vyzvaným hráčem.
 • Zápas o postavení v žebříčku TO Bílovec se hraje na dva vítězné sety. Při stavu 6:6 se hraje standardní tiebreak do 7 bodů.
 • Jedenkrát za sezónu má každý hráč právo vyzvat libovolného hráče ze žebříčku postaveného o maximálně 10 pozic výše. Analogicky, v případě výhry zaujímá vyzývající hráč opět místo vyzvaného, v případě prohry zůstává na svém místě.
 • V případě, že vyzvaný hráč zápas prohraje, posouvá se o jednu příčku níže a s ním symetricky také o jednu příčku všichni hráči, kteří jsou v žebříčku umístěny mezi vyzývajícím a vyzvaným hráčem.
 • Obecně platí, že jakékoliv jiné a předem nedeklarované zápasy o umístění v žebříčku se nezapočítávají, proto je nutné výzvu poslat na e-mail fusik-vladimir@volny.cz.
 • Na zápasy nejsou delegováni žádní rozhodčí.
 • Organizátor si vyhrazuje právo optimalizovat pravidla a principy tenisového žebříčku podle praktických zkušeností.

Zveřejnění výsledků

Než bude zprovozněn lepší způsob hlášení odehraného zápasu, tak do tří dnů od odehrání zápasu posílejte výsledky na tento e-mail fusik-vladimir@volny.cz ve tvaru, který je zřejmý z příkladu (první set skončil tiebreakem). Podobně odešlete e-mail pokud se chcete nově do hry přihlásit.

Novotný Petr – Novák Pavel 20.5.2022 7:6 (7:3), 6:2

Žebříček sledujte ZDE.